Úvod » Naše práce » Případové studie » Výroba náhradních dílů

Výroba náhradních dílů

Zákazník se na nás obrátil s prosbou o výrobu nového držáku řídítka pro terénní čtyřkolku. Ten původní praskl po nárazu vozidla do stromu.

V první fázi bylo nutné digitalizovat původní poškozený díl. V oddělení vývoje používáme moderní CAD systém SolidWorks, takže samotný proces digitalizace byl otázkou několika kliknutí myší. Další úkolem byl pak výběr materiálu. Původní díl je kovový odlitek z lehkých slitin, v našem případě padla volba na ušlechtilou konstrukční ocel 14 220.

Držáky rukojeti - CAD

Druhou fází byla samotná výroba dílu na obráběcím 3D CNC centru Hardinge. Operátor při tvorbě programu využil SolidCAM nadstavbu pro náš konstrukční systém. Tvorba programu byla opět velmi jednoduchá, následovalo generování ISO kódu pro CNC a nahrání programu do centra. Pak už jen stačilo pár hodin počkat a nový díl byl v podstatě hotový.

Držáky rukojeti - CAM

Nakonec zbývalo už jen zvolit vhodnou povrchovou úpravu. Rozhodli jsme se pro chemické černění, které je nejen vzhledově reprezentativní, ale má i dostatečné antikorozní vlastnosti.

Držáky rukojeti

Nový náhradní díl jsme spokojenému zákazníkovi předali za dna týdny od jeho první návštěvy v naší společnosti.

Sdílejte na sociálních sítích

Volba jazyka

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Více informací